O nás

Našeho prvního labradora Ronyho jsme si přivezli z Mladé Vožice v roce 1999.  Ač bez PP, měli jsme tenkrát opravdu štěstí na jeho zdraví i povahu. O chovu jsme nic nevěděli, ale protože jsme se do tohoto plemene zamilovali, další následoval v roce 2004, krásný čokoládový labíček už s PP,  z chovatelské stanice Z Volarských lesů.

Až Buddy nám ukázal, co vše chov psů obnáší. Začali jsme se věnovat loveckému výcviku, výstavám. Bohužel v jeho 5ti letech nás zastavila těžká a zákeřná nemoc, která nás o Buddyho málem připravila.  Ale protože to byl Pan Pes, život si vybojoval urputností sobě vlastní, tvrdohlavostí a neuvěřitelnou chutí do života.  Za jeho život vděčíme hlavně brněnské klinice Jaggy.  Badík se dožil 13ti let…

Když nám umřel v roce 2011 náš první Rony a zanedlouho po něm i jeho parťák Německý ovčák Arny, bylo doma s jedním psem takové prázdno… začali jsme se zajímat o CHS labradorských retrieverů v ČR.  Zaujala nás CHS Royal Glade od Lužáneckého parku, líbílo se nám prostředí,  kde vyrůstají  jejich milované fenky a milé jednání. Netrvalo dlouho a my si odnášeli  1. 6. 2012 dvě malé uličnice, černou a žlutou holčičku. A byli jsme rázem ztraceni celá rodina. Od té doby jsou u nás víkendy ve znamení výstav, výcviků, loveckých zkoušek… Podřídit se musela celá rodina, za což jim velmi děkuji.  Jak se začaly dostavovat první úspěchy, rostla chuť do práce čím dál víc. Hlavně Kaila začala být úspěšná na výstavním poli – ve svých dvou letech dosáhla titulu Slovenský šampion krásy a Český šampion krásy na sebe nenechal dlouho čekat.   Podzimní zkoušky složila Kaila s titulem CACT a stala se čekatelkou  Šampiona práce. Máme velkou radost i z Laceynky, která se neztrácí ani na výstavách, většinou se známkou Výborná, ani na zkouškách, OVVR absolvovala v I. ceně a Podzimní zkoušky s titulem Res.CACT.  Rozhodli jsme se tedy založit CHS Lab’s KaLay,  která je zaregistrovaná od roku 2015 a je složená z písmen ve jménech Kaila a Lacey.  Pevně věříme ve zdravé potomstvo po těchto  pro nás výjimečných fenkách.

V roce 2015 jsme si nechali nádhernou holčičku z prvního vrhu Kailinky – Annabell Lab´s KaLay, první holčička, která nese název naší CHS. Zatím si vede skvěle jak zdravotně, tak i na výstavách a hned její první vítězné lovecké zkoušky ukázaly, že se neztratí i po pracovní stránce… Bella jde ve šlépějích své maminky, kdy ve dvou letech dosáhla titulů Junior šampion, Šampion CZ, SK, Grand šampion, čekatel Inter šampiona, šampiona ČMKU, Šampiona  práce a klubového šampiona.

A protože labradorů není nikdy dost, v roce 2017 se naše CHS rozrostla o další dvě nadějné holčičky, černou  Destiny Dream Lab´s KaLay a žlutou Christine Lab´s KaLay Royal Glade a v roce 2018 posílila smečku smetanová holčička New Star Nyra RG.  ❤️
V roce 2021 jsme si nechali z vrhu Tinky z 11ti štěňátek nádhernou blondýnku Hailey a tím zvýšili počet našich lásek na 7. 🖤🖤💛💛💛💛💛

Poznali jsme díky psům spoustu skvělých lidí a můžu snad říct i přátel.  Velké díky patří Sašce Brablíkové, z jejíž CHS naše holky „zakladatelky“ pocházejí,  za její rady a vzájemnou pomoc. Také  Kristýně Šedé, jejíž výcviky nám usnadnily začátky a kde jsme poznali spoustu stejně krásných bláznů jako jsme my  😀

Jsem členem KCHLS i RK, pod jehož záštitou i odchováváme štěňátka.

Nepřestanu být vděčná, že mě osud zavál na tuhle cestu, kterou jsem se vydala a díky níž jsem poznala velkou LÁSKU, lásku k úžasnému plemenu Labradorský retriever, která je na celý život. V naší CHS chováme nejen srdcem, ale i rozumem.

Převzato z FB, ale přesně vystihuje krédo a myšlení našeho chovu:

Bylo to moje rozhodnutí….
Věděla jsem, do čeho jdu…
Nikdo mě nenutil, nikdo mi nepřiložil pistoli k hlavě. Chtěla jsem to tak.
Věděla jsem, že budu svázána. Žádné další neformální večírky, protože musím jít za nimi domů, žádné další dovolené, kdy je nemohu vzít s sebou.
Musím se o ně starat, krmit je, brát je na procházky.
Nezáleží na tom, jaké je počasí nebo jestli se mi chce. Jestli jsem chromá a s berlemi, prostě musím, kvůli nim ❤️.
Slíbila jsem jim, že dokud budou se mnou, dám jim vše, postarám se o ně a pokud budou nemocní, vezmu je k lékaři.
Věděla jsem, že moje peněženka zchudne, všechno moje oblečení bude pokryto psími chlupy a moje věci budou zničené.
Možná budu muset kvůli nim vyměnit práci, ale nenechám je ani ve stáří ani v dětství „samotné“!
Ano vím, že to nepochopí nikdo, kdo nemá svého parťáka opravdu rád ❤️.
Neříkám, že je to vždy jednoduché, ale stojí to za to!! ❤️
Nikdy se na ně nemůžu zlobit, protože věci lze vyměnit, koberec lze vyčistit, moje oblečení vyprat.
Co se však nedá nahradit, jsou jiskřivé oči, které jsou tak šťastné, že mě vidí, když přijdu domů a 🥰 nezáleží na tom, jestli jsem odešla na 5 minut nebo 5 hodin. Jejich náklonnost a bezpodmínečnou lásku také nelze ničím nahradit.
Okamžiky, kdy mám špatnou náladu a oni přijdou, šťouchají do mě svým studeným nosem a dívají se na mě věrnýma očima my nikdo jiný nedá!
Ani si toho nevšimnete, jak roky rychle letí. Nakonec jejich tváře zešediví, pohyby se zpomalí a světlo mizí z očí, které kdysi jiskřily. Nebudou chtít chodit na dlouhé procházky a donekonečna si hrát s míčem. Pak jen buďte vedle nich a dejte jim odpočinek. Možná budeme chodit k doktorovi stále častěji, budu uklízet „nehody“ a bát se, že někdo uklouznou a nevstanou. Ale souhlasila jsem, protože jsem to chtěla! Chtěla jsem jejich dětství, mládí a stáří se všemi jeho krásami, šťastnými okamžiky a dokonce i ty nejhorší dny ze všech jejich dnů! Není jediný okamžik, kterého bych litovala!
Převzala jsem za ně zodpovědnost, když jsem si je vzala k sobě až do dne, kdy je budu muset nechat jít…
Můj pes si nenajde nového majitele, neskončí v útulcích, nebudu se stěhovat tam, kam nemůže jít se mnou. Člověk, který by mě donutil je dát pryč, se ještě nenarodil a nikdy se nenarodí.
Jsou součástí mého života a mé rodiny a zůstane to tak navždy!

certifikat_cmku